Овој гел со масло од коноп и екстракт од коноп има многу позитивен ефект врз иритираната кожа. Кората од даб содржи бројни хранливи материи, вклучувајќи витамин Б12, железо и калиум. Исто така, содржи танини некаде од 10 до 20%. Овие танини се сметаат за многу корисни за нашата кожа за нивните антисептични, адстрингентни и антиинфламаторни својства.

Balcann гелот со кора од даб содржи внимателно одбрани природни состојки за кои е познато дека се многу ефикасни кога се нанесуваат на кожата со тенденција на иритација, пукнатини на кожата и кожа со хемороиди. Можете да го земете вашиот омилен и докажан гел насекаде и не морате да трошите време за подготовка на бања. Овој гел исто така помага да се спречи прекумерното потење на нозете и микозите. Исто така, помага при егзема, каснување од инсекти, мали изгореници и дури може да го подобрипојавувањето на брчките.

Последно, но не и најмалку важно, можеме да го препорачуваме овој гел како идеален производ за смирување на иритираната кожа по сончање. Кожата се смирува удобно, без мрсен ефект поради конзистентноста на гел.

СОВЕТ: Во текот на летото, чувајте го гелот во фрижидер и нежно нанесувајте го кога и да е потребно.

Избор на најефективните состојки:

 • Екстракт од коноп и масло од семе од коноп
 • Екстракт од кората на даб
 • Алое вера
 • Д-пантенол
 • Коњски костен
 • Wilhelm Virginia
 • Шилест широколистец
 • Камилица
 • Масло од чајно дрво
 • Гинко
 • Каранфилче
 • Алантоин
 • Колоидно сребро