ANNABIS ARTHROCANN Гел од коноп со затоплувачко дејство 1L

Гел од коноп со затоплувачко дејство за масажа на кожата на целото тело, особено во пределите на зглобовите, мускулите, тетивите и грбот.

Arthrocann гел за затоплување со масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и колоидно сребро е богат со омега 3-6-9 незаситени масни киселини и содржи уникатна и функционална комбинација од 16 активни состојки. Со нежно масирање на кожата, се јавува значителен ефект на затоплување поради екстрактод од лута пиперка кој содржи капсаицин заедно со цимет. За спортистите тоа е добар додаток за загревање на мускулите пред спортот, додека по спортот, физичкиот напор, како и дневните активности, масажата помага за смирување и релаксирање. Благодарение на неговата конзистенција, гелот се шири добро, не е мрсен и лесно се апсорбира

Пакување: 75ml & 1000ml

Опис на производот

Arthrocann гел за затоплување со функционална комбинација на 16 состојки како:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Камфор
  • Екстракт од корен од ѓумбир
  • Екстракт од див костен
  • Екстракт од symphytum officinale
  • Екстракт од мајчина душица
  • Колоидно сребро
Одличен гел за масажа со затоплувачко дејство за секојдневна употребва, погоден за спортисти и активни луѓе. Погоден за вегани.

Препорачана употреба: по потреба, до 4 пати на ден.

Внимание: Лицата со позната хиперсензитивност на било која од содржаните активни супстанции не треба да го користат овој производ. Несоодветно за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца. По употреба, измијте ги рацете темелно со вода и сапун. Не користете на лице или отворени рани.

Ingredients: Water/Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Cannabis Sativa Seed Extract*, Camphor, Propylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Cannabis Sativa Seed Oil*,  Olea Europaea Fruit Oil*, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Zingiber Officinale Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Melaleuca Leucadendron Cajaputi Oil, Styrax Tonkinensis Resin Extract, Thymus Vulgaris Oil, Colloidal Silver, Linalool, Limonene, Eugenol, Benzyl Benzoate, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Isoeugenol, Coumarin, Geraniol, Benzoic Acid. *organic