ANNABIS ARTHROCANN Гел од коноп 1L

Гел од коноп со колоидно сребро наменет за масажа на кожата на целото тело, особено во областа на зглобовите, мускулите, тетивите и грбот.

Arthrocann гел со масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и колоидно сребро е богат со омега 3-6-9 незаситени масни киселини и содржи уникатна и функционална комбинација од 10 активни состојки. Гелот е погоден за локални кожни апликации во областа на зглобовите, мускулите, тетивите и грбот. Лесно масирање на кожата смирува и релаксира по спорт и физички напор, како и дневни активности. Благодарение на неговата конзистентност, гелот е лесен за нанесување, не е мрсен и лесно се абсорбира.

Пакување: 75ml & 1000ml

Опис на производот

Arthrocann гел со функционална комбинација на 10 активни состојки вклучува:

  • Екстракт од семе од коноп и масло од семе од коноп
  • Камфор
  • Екстракт од див костен
  • Екстракт од symphytum officinale
  • Екстракт од мајчина душица
  • Колоидно сребро
  • Масло од Melaleucaleucadendra
Одличен гел за масажа за дневна употреба, погоден за спортисти и активни луѓе. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: по потреба, до 4 пати дневно.

Внимание: Не е погодно за деца под 3 години. Чувајте го на страна од деца. По употреба добро измијте ги рацете. Не го користете на лицето или отворени рани.

Ingredients: Water/Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, Cannabis Sativa Seed Extract*, Camphor, Cannabis Sativa Seed Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Melaleuca Leucadendron Cajaputi Oil, Styrax Tonkinensis Resin Extract, Thymus Vulgaris Oil, Colloidal Silver, Benzyl Benzoate, Linalool, Limonene, Geraniol, Benzoic Acid. *organic