ANNABIS ATOPICANN Органски крем од коноп

Органски гел за нега на кожата од коноп за нега на кожата на која и е потребно интензивно навлажнување.

Cо висока содржина на масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и голем број други ефективни состојки усовршуваат, измазнуваат и негуваат, оставајќи ја вашата кожа со смирувачко чувство. Исто така погоден за кожата подложна на егзема. Редовното аплицирање може значително да го поддржи подобрувањето на општата состојба и изгледот на кожата. Кремот може да се користи на целото тело, како и нега на кожата на лицето.

Пакување: 100ml

Опис на производот

Atopicann крема од коноп со оригинална комбинација на активни состојки вклучувајки:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Кокосово масло
  • Екстракт од тресет
  • Морска сол
  • Цинк
  • Колоидно сребро
  • Витамин E
Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: Може да се користи повеќе пати во денот, по потреба..

Ingredients (INCI): Water/Aqua, Cocos Nucifera Oil*, Cannabis Sativa Seed Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Alcohol denat., Olea Europaea Fruit Oil*, Zinc Oxide, Colloidal Silver, Cannabis Sativa Seed Extract*, Sodium Benzoate, Tocopherol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Peat Extract, Sodium Chloride/Maris Sal. *organic