ANNABIS BALCANN Oрганска маст од коноп +дабова кора

Balcann oрганска маст од коноп, со висока содржина на омега 3-6-9 незаситени масни киселини и уникатна комбинација на растенија, ефикасно ја храни и смирува кожата.

Ако се користи редовно, тоа видливо го подобрува целокупниот изглед и состојба на кожата. Маслото од коноп нуди грижа за кожата и за возрасните и за децата и е погодно за сите видови на кожа, вклучувајќи ја чувствителната кожа. Маста е ефикасна и за локална апликација на сува кожа на колена, колена и потпетици.

Пакување: 50ml/15ml

Опис на производот

Balcann маст од коноп со уникатна комбинација на природни активни состојки како:

  • Екстракт од семе од коноп и масло од семе од коноп
  • Масло од кора на сандалово дрво
  • Масло од атлантски кедар
  • Масло од лаванда
  • Масло од миртa
  • Дабова кора
  • Пантенол
Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: може да се аплицира повеќе пати во текот на денот, по потреба. Употребете до 6 месеци по отворањето.

Ingredients: Olea Europaea Fruit Oil*, Glyceryl Stearate, Cannabis Sativa Seed Oil*, Glycerin, Panthenol, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Quercus Robur Bark Extract, Cannabis Sativa Seed Extract, Cedrus Atlantica Wood Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Myrtus Communis Leaf Oil, Linalool, Limonene, Citric Acid, Aqua/Water. *organic

Additional information

tamano

50 ml.