ANNABIS BALCANN OAK TREE BARK Гел од коноп

Гел од коноп со колоидно сребро за навлажнување и хидратација на кожата.

Balcann oak tree bark гел со масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и склоп на внимателно избрани природни состојки кои помагаат за хидратација, навлажнување и смирување на кожата на целото тело, гелот е погоден за нега на кожата по сончање. Гелот не е мрсен и може да се користи за сите типови на кожа, вклучувајки и чувствителна Гелот не е мрсен и може да се користи за сите типови на кожа, вклучувајки и чувствителна.

Пакување: 75ml

Опис на производот

Balcann oak tree bark gel гелот содржи повеќе од 15 активни состојки како:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Екстракт од дабова кора
  • Екстракт од лист од алое
  • Екстракт од коренот на Ruscus aculeatus
  • Екстракт од Hamamelis virginiana
  • Екстракт од листот на див костен
  • Екстракт од листот на гинко
  • Колоидно сребро
Ја навлажнува и смирува кожата без чувство на мрсна кожа. Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: може да се употреба повеќе пати на денот по потреба.

Ingredients (INCI): Water/Aqua, Propylene Glycol, Quercus Robur Bark Extract, Glycerin, Cannabis Sativa Seed Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Cannabis Sativa Seed Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Panthenol, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Alcohol Denat., Carbomer, Triethanolamine, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Allantoin, Bisabolol, Diosmine, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hesperidin, Chamomilla Recutita Flower Oil, Colloidal Silver, Eugenol. *organic