ANNABIS CANNOL ALMOND МАСЛО БАДЕМ

100% природна мешавина од коноп и бадемово масло е вистинскиот универзален помошник за нега на кожата, телото и косата.

100% природна мешавина од коноп и бадемово масло е вистинскиот универзален помошник за нега на кожата, телото и косата. Маслото е погодно за сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа. Употреба: Масажа, додаток за бања, одржување на косата и скалпот, дневна нега на кожата кај сува кожа. Идеален отстранувач на шминка со помош на неколку капки на навлажнет памук. Погодно за вегани.

CPK – CERTIFIED ORGANIC COSMETICS

Пакување: 50ml

Опис на производот

Cannol Almond е богат со активни состојки, кои вклучуваат:

  • Organic hemp oil from hemp seeds
  • Organic almond oil
  • Coco-Caprylate / Caprate (mixture of coconut alcohol esters with caprylic and capric acid, so-called dry oil)
  • Organic rosemary extract
За грижа на вашето тело, коса и кожа. Ги исполнува стандардите на природната козметика. Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: користете го ова масло за целосна масажа на телото и за нега на косата спрема потребите. За нега на кожата, користете неколку капки масло на влажна памучна топка за чистење на лицето во вечерните часови. За капење ставете неколку капки масло во водата.

Состав (INCI): Cannabis Sativa Seed Oil*; Coco-Caprylate/Caprate; Prunus Amygdalus Dulcis Oil*; Rosmarinus Officinalis Leaf Extrakt*. *organic