ANNABIS CREMCANN Q10 Природна навлажнувачка крема

Природна крема за лице со Coenzyme Q10 за дневна грижа на кожата.

Cremcann Q10 крема за кожа со висока содржина на омега 3-6-9 незаситени масни киселини во единствена комбинација со Coenzyme Q10 е погодна за сите типови на кожа, вклучувајќи чувствителна кожа. Високата содржина на Coenzyme Q10, маслото од семето од коноп и екстрактот од коноп ја навлажнува, храни и е идеална за кожата со појава на брчки. Редовната употреба ја подобрува цврстината на кожата. Кремата брзо се апсорбира и е погодна за употреба под вашата шминка. Ако редовно се користи, кремата може да помогне да се одложи појавата на знаци на стареење на кожата и да се одржи младешки изглед.

Пакување: 50ml

Опис на производот

Cremcann Q10 крема од коноп со уникатна комбинација на активни состојки, вклучувајки:

  • Масло од сме од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Масло од бадем
  • Шеа путер
  • Витамин E
  • Коензим Q10
  • Масло од лаванда
  • Пчелин восок
Ги исполнува стандардите за природна козметика.

Препорачана употреба: кремата е наменета за дневна нега на кожата на лицето, вратот и деколтето. Може да се аплицира неколку пати во текот на денот, по потреба, по отстранување на шминката. Употребете до месеци по отворањето.

Ingredients (INCI): Water/Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cannabis Sativa Seed Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea Fruit Oil*, Glyceryl Stearate, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Cera Alba, Cannabis Sativa Seed Extract*, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Tocopherol, Ethyl Ferulate, Citrus Sinensis Peel Oil Expressed, Amyris Balsamifera Bark Oil, Ubiquinone, Lavandula Angustifolia Oil, Humulus Lupulus Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Linalool, Limonene. *organic

Additional information

tamano

15 ml., 50 ml.