ANNABIS CREMCANN SILVER Природна крема од коноп

Природна крема од коноп сo сребро за локална апликација на лицето, погодно за кожа склона на акни.

Природна крема од коноп со сребро за топична нега на кожата, исто така погодна за кожа склона на  акни, нехемедогени. Омега 3-6-9 незаситени масни киселини во комбинација со растителни екстракти и сребро нудат одлична грижа за вашата кожа. Кремот интензивно смирува и храни, промовира јасна кожа. Cremcann Silver е погодна за сите типови на кожа, вклучувајќи чувствителна кожа. Cremcann Silver ја надополнува линијата на креми за убавина Cremcann.

CPK – Сертифицирана природна козметика

Пакување: 15ml/50ml

Опис на производот

Крема Cremcann Silver со ефективна комбинација на активни природни состојки како:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Масло од бадеми
  • Витамин E
  • Шеа путер
  • Пчелин восок
  • Cребро
Практично, мало пакување кое го собира во вашата ташна/џеб.

Препорачана употреба: крема за локална нега на кожата на лицето, по можност по измивање / шминка. Може да се применува постојано во текот на целиот ден, по потреба. Користете во рок од 6 месеци од отворањето.

Состав (INCI): Water/Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil*, Glyceryl Stearate, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Cera Alba, Sodium Benzoate, Triethyl Citrate, Cannabis Sativa Seed Extract*, Cetearyl Glucoside, Potassium Sorbate, Sorbitan Olivate, Ethyl Ferulate, Citric Acid, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Humulus Lupulus Oil, Silver Citrate, Tocopherol. *organic