ANNABIS MENTHOL гел од коноп 1L

Menthol Arthro гел од коноп обезбедува одлична масажа на кожата која пријатно лади, релаксира и смирува.

Ментол Arthro гелза ладење е идеален гел за масажа погоден за употреба на целото тело. Наменет за активни возрасни и особено корисен за спортисти, не само по физички настапи, туку погоден и за постарите лица за целосна релаксација и освежување. Оригиналниот рецепт, со висока застапеност на 14 активни суостојки, обезбедува пријатна масажа на кожата со ефект на ладење, која обезбедува смирувачко и релаксирачко чувство.

Пакување: 200ml & 1000ml

Опис на производот

Menthol Arthro gel со функционална комбинација на 14 состојки како:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Екстракт од див костен
  • Екстракт од symphytum officinale
  • Масло од пеперминт
  • Камфор
  • Масло од еукалиптус
  • Екстракт од ѓумбир
Благодарение на својата конзистентност, гелот се нанесува лесно, не е мрсен и се абсорбира лесно. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: по потреба, до три пати дневно со најмалку три часа помеѓу поединечни апликации.

Внимание: Лицата со позната хиперсензитивност на било која од содржаните активни супстанци не треба да го користат овој производ. Содржи ментол. Несоодветно за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца. По употреба, измијте ги рацете темелно со вода и сапун. Не користете на лице или отворени рани.

Ingredients (INCI):  Water/Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil*, Alcohol Denat., Sodium Acrylates Copolymer, Dicaprylyl Carbonate, Lecithin, Menthol, Olea Europaea Fruit Oil*, Cannabis Sativa Seed Extract*, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Mentha Piperita Oil, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Camphor, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Zingiber Officinale Root Extract, Propylene Glycol, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Eugenia Caryophyllus Leaf Oil, Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil, Eugenol, D-Limonene, Cinnamal, Isoeugenol, Linalool, Geraniol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol. *organic