NÉOCANN ELIXIR HA ANTI-AGING SERUM

Серум за зајакнување на младоста од 100% природна светлина, дури и за чувствителни типови кожа.

Ремек дело меѓу производите за нега на кожа. Единствената комбинација на состојки против брчки ви дава ефект на брзо кревање како резултат на локално надополнување на клетките на кожата со помош на LIFTONIN®-XPERT, кој делува како интелигентен засилувач на колаген, DEFENSIL®-SOFT, смирувачки како зен и ефект против стареење, ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА која хидрира, ги пополнува брчките и генерално ја подмладува кожата. Заедно со екстрактот од семе од коноп, серумот го намалува предвременото стареење на кожата и нејзиното избледување.

Формат: 50мл

Опис на производот

Néocann Elixir HA ги спојува супстанциите за кревање кожа, вклучувајќи:

  • LIFTONIN®-XPERT
  • DEFENSIL®-SOFT
  • Нискомолекуларна хијалуронска киселина
  • Екстракт од семе од коноп

 

Уживајте во вашата кожа со непосреден луксузен ефект дури и во најдлабоките слоеви. Серумот е 100% природен и вегански пријателски.

Препорачана употреба: нанесете 2 пати на ден на исчистена кожа во пределот околу очите, челото, вратот и деколтето со нежно тапкање.

Предупредување: Несоодветно за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца. Не користете на отворени рани.

Ingredients (INCI): Water/Aqua, Hyaluronic Acid, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Bulbine Frutescens Leaf Juice, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Albatrellus Ovinus Extract, Propanediol, Cannabis Sativa Seed Extract*, Glycerin, Alcohol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide. *organic