ANNABIS CANNOL Природниот масло 500 ml

Супериорен квалитет на масло од семе од коноп со Омега 3-6-9 незаситени масни киселини содржи 100% природни состојки.

Природниот Cannol со масло од семе од коноп има висока содржина на основните незаситени масни киселини Омега 3-6-9, витамини А, Б1, Б2, Б6, Ц, Е, фитостероли, фитати и многу важни минерали со единствена и функционална комбинација со други ботанички активни супстанции.

Само природни состојки за поддршка на нормалната функција на кожата биле користени при производство на Cannol. Маслото од семе од коноп е исто така широко користено во нега на косата. За совршена релаксација, во форма на бања или масажа, искористете ги и уживајте во сите бенефиции на маслото. Преку масажа на кожата Cannol ќе ви помогне совршено да се релаксирате и регенерирате. Може да се користи за масажа дома или за масажа кај терапевт. Неколку капки во бањата ќе ги разбудат вашите сетила и ќе го поттикнат чувството на релаксација.

Пакување: 500ml

Опис на производот

Cannol е богат со активни состојки, кои вклучуваат:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Масло од лушпата од мандарина
  • Масло од лушпата од грејпфрут
За грижа на вашето тело, коса и кожа. Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употребакористете го ова масло за целосна масажа на телото и за нега на косата спрема потребите. За нега на кожата, користете неколку капки масло на влажна памучна топка за чистење на лицето во вечерните часови. За капење ставете неколку капки масло во водата.

Ingredients (INCI): Cannabis Sativa Seed Oil*, Cannabis Sativa Seed Extract*, Olea Europaea Fruit Oil*, Citrus Clementina Peel Oil, Citrus Paradisi Peel Oil, Citrus Reticulata Peel Oil, Limonene, Linalool. *organic